Pomysły na modny salon

Styl loft jest obecny we wnętrzach już od dłuższego czasu, więc trudno uznać go za coś nowego. Wielu osobom wnętrza loftowe kojarzą się przede wszystkim z czerwoną cegłą na ścianie i z lampami pochodzącymi ze starych linii produkcyjnych. Często w dodatkach pojawiają się różnego typu koła zębate czy elementy z maszyn produkcyjnych, które stanowią niezwykłą ozdobę i nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Jednakże coraz częściej typowa dla loftów stara, czerwona cegła jest zastępowana przez beton architektoniczny. Zwykle pojawia się on na jednej ze ścian w salonie, a im bardziej surowo i naturalnie wygląda, tym lepiej dla aranżowanego wnętrza. Dlatego rzadko kiedy jest on idealnie wygładzony, a okrągłe ślady po szalunkach mają dodać mu wrażenia industrialności.

Patrząc na powyższe zdjęcie ma się wrażenie, że salon został urządzony faktycznie we wnętrzu pofabrycznym, co dodatkowo sugerują typowe dla fabrycznych powierzchni okna. W podobnej stylistyce utrzymana jest reszta wnętrza – białe meble bez żadnych zdobień również wydają się być surowe. Elementem przełamującym zimny i nieprzytulny charakter wnętrza jest duża kolorowa grafika, która od razu przykuwa uwagę.

Według mnie to wnętrze jest jednak ciut za bardzo wymuskane. Gdzie nierówne ściany, rury czy elementy wyposażenia fabryk? Uważam jednak, że wielu osobom takie wnętrze może się podobać. Jest to bowiem mariaż surowości rodem z fabryki z nowoczesnymi minimalistycznymi meblami. Do pełni loftowego charakteru dodałabym jednak jeszcze metalowe lampy, bo te są zbyt nowoczesne i błyszczące, jak na loftowe wnętrze.

Oryginalny salon pełen wzorów i aksamitu

Jednym z trendów 2016 roku jest zamiłowanie do wzorów i miękkich, aksamitnych tkanin. W tym sezonie szczególnie modna jest szkocka krata i pepita (zwana również kurzą stopką lub psim zębem). Przez chwilę miałam wątpliwości czy połączenie aksamitu ze szkocką kratą może być udane, ale potem moje wątpliwości zostały całkowicie rozwiane. Zobaczcie jak salon w stylu klasycznym również może być trendy.

pomysły na modny salon

Patrząc na to wnętrze nie mam wątpliwości, że jego właściciele lubią styl klasyczny. A jednak widać, że jest to wnętrze urządzane współcześnie. Aksamitne kanapy, w nadal modnych szarościach, a do tego fotel w szkocką kratę czyli elementy zgodne z aktualnymi trendami. Wszystko razem wygląda doskonale, a wnętrze jest jednocześnie eleganckie i przytulne. Patrząc na ten salon mam ochotę usiąść w tym fotelu w szkocką kratę, wziąć w dłonie kubek ciepłej herbaty i książkę obyczajową. W takim otoczeniu nawet najdłuższe zimowe wieczory na pewno będą przyjemne.

W ten trend idealnie wpisują się również pikowania. Świetnie komponują się one z miękkimi materiałami, a pikowanie można wykorzystać nie tylko na kanapie czy pufie w salonie, ale również na zagłówku łóżka w sypialni.

Modny salon – kolory

Nie wiem czy wiecie, ale po raz pierwszy Pantone wybrał aż dwa kolory, które będą grać pierwsze skrzypce w 2016 roku. Są to delikatny róż – Rose Quartz i błękit – Serenity. Gdy pierwszy raz o tym usłyszałam nieco się przeraziłam. Te dwa kolory kojarzą mi się raczej z kolorami pokojów niemowlęcych, a nie z eleganckimi salonami. Okazuje się jednak, że moje obawy były przedwczesne. Wystarczyło obejrzeć kilka propozycji aranżacyjnych z ich udziałem i od razu zmieniłam zdanie. Realizując pomysły na modny salon nie sposób o tych kolorach zapomnieć

Oryginalne dodatki do salonu

Chciałabym Wam na koniec podpowiedzieć, że Wasz salon również może być modny, nawet jeśli został już urządzony jakiś czas temu. Przecież aktualne trendy mogą pojawić się np. w postaci dodatków. Tak jak na poniższym zdjęciu, na którym dodatek poduszek z wzorem w pepitę daje wyraźny sygnał, że właściciel śledzi trendy wnętrzarskie. Co więcej, dzięki niemu wnętrze jest bardziej wyraziste, bo wzór przyciąga wzrok.

Czasem wystarczy niewielka modyfikacja, zmiana zasłon, dywanu czy nowe obrazy, a już nasze wnętrze staje się zgodne z aktualnymi trendami. Jeśli nie jesteście gotowi na duże remonty czy metamorfozy, to zastanówcie się, jak zmienić styl wnętrza i dopasować je do aktualnie obowiązujących trendów. Może właśnie nowe poszewki na poduszki albo wymiana plakatu w ramie nad sofą sprawią, że Wasz salon nabierze nowocześniejszego charakteru?